Jak sobie radzić z problemami żołądkowymi?

Dietetyk Poznań

Kiedy dopadną nas poważne dolegliwości żołądkowe bądź jelitowe, to może to poważnie zaburzyć nasz dzień, nie mówiąc już o bólu, który jest z tym związany. Możemy przez to nie załatwić ważnych spraw czy też być zmuszonymi do zrezygnowania z przyjemności, na które długo czekaliśmy.

Oczywiście, tego typu kłopoty mogą być związane ze spożyciem nieświeżego pokarmu czy też z jednorazowym stresem, a przez to czasami nie da się ich uniknąć. Warto jednak dbać o swój układ pokarmowy, żeby uciążliwe dolegliwości żołądkowe i jelitowe pojawiały się jak najrzadziej.

Najważniejsza zdaje się być zrównoważona i zdrowa dieta. W opracowaniu takiego planu żywienia pomóc nam może lekarz lub dietetyk. Nawet bez konsultacji ze specjalistą powinniśmy jednak zdawać sobie sprawę z niektórych, wręcz oczywistych, zasad żywienia.

Rzecz jasna, nie możemy się objadać ani jeść późnym wieczorem. Do tego jeszcze warto wspomnieć o spożywaniu posiłków o stałych porach i o rozsądnemu podejściu do używek, a także leków, które w nadmiarze osłabiają nasz układ trawienny.

W kontekście problemów z układem trawiennym nie można również pominąć stresu, który z jednej strony może wpływać na wahania naszego apetytu, a z drugiej wywoływać bolesne skurcze, a nawet wymioty czy też rozwolnienie. Musimy więc nauczyć się panować nad nerwami i właściwie je odreagowywać.

stomatologia dziecięca rentgen zębów piątkowo najtaniej w Poznaniu http://gemed.pl/strona/oferta

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *