Szanuj swój organizm

Dolegliwości związane z nieprawidłowym funkcjonowaniem układu trawiennego są chyba jednym z najczęściej występujących. Czasami mają one charakter jednorazowy i tymi nie powinniśmy się zbytnio przejmować.

Zawsze istnieje ryzyko zatrucia się jakimś pokarmem i, owszem, trzeba zwracać baczną uwagę na to, co jemy, jednak nie musimy obawiać się o to, że z naszym zdrowiem jest coś nie tak, jeśli na przykład raz do roku mamy rozwolnienie czy też odczuwamy bóle brzucha.

Nie oznacza to jednak, że mając zdrowy układ pokarmowy, możemy jeść co popadnie i na inne sposoby obciążać żołądek i jelita. Jeśli nie będziemy szanowali swojego organizmu, to musimy liczyć się z tym, że wcześniej czy później pojawią się problemy natury zdrowotnej.

Co więc może negatywnie działać na nasz układ trawienny? Z pewnością niewłaściwe żywienie będzie go niepotrzebnie obciążać. Chodzi tutaj zarówno o charakter spożywanych przez nas posiłków, jak i o ich częstotliwość i powtarzalność czasową (najlepiej jest ustalić stałe godziny dla poszczególnych posiłków i, w miarę możliwości, się ich trzymać).

Żołądek i jelita nie lubią również nadmiaru, zarówno pożywienia, jak i używek czy też leków. Ich funkcjonowanie zależne jest także od poziomu stresu, którego doświadczamy – nerwy potrafią wywołać wymioty, rozwolnienia, a także skurcze mięśni, które objawiają się w postaci ostrego bólu brzucha.

gabinet stomatologiczny poznań https://www.formeds.com.pl/faq/109/Witamina-b1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *