Problemy żołądkowe

Zadaniem przewodu pokarmowego jest rozdrabnianie spożytego przez nas pokarmu, jego chemiczna obróbka, wchłanianie wartościowych składników oraz przemieszczanie treści pokarmowych. Zaburzenia tego układu mogą być dość uciążliwe, a bóle brzucha i jelit nierzadko spędzają nam sen z powiek.

Żołądek i jelita mogą boleć nas z różnych przyczyn. Często wynikają one ze spożycia zbyt dużej ilości pokarmu. Ich przyczyną może być również zjedzenie zepsutych pokarmów. Warto zdawać sobie sprawę, że żołądek może nas boleć również w wyniku stresu.

Jedni z nerwów jedzą zbyt dużo, a inni wręcz przeciwnie, nie są w stanie nic przełknąć. Uczucie zaciśniętego żołądka jest naprawdę nieprzyjemne i może przeszkadzać nam w normalnym funkcjonowaniu.

Jak sobie z nim radzić? Przede wszystkim powinniśmy nauczyć się unikać stresogennych sytuacji, chociaż oczywiście nie zawsze jest to możliwe. Na szczęście w aptekach znajdziemy wiele skutecznych lekarstw na bóle brzucha wynikające ze stresu. Z pewnością warto również stosować naturalne środki uspokajające, czyli na przykład wywary z ziół.

Prawidłowe funkcjonowanie przewodu pokarmowego jest bardzo ważne dla ogólnego stanu naszego zdrowia. Musimy więc spożywać rozsądne ilości pokarmów, jeść o stałych godzinach, a także unikać ciężkostrawnych oraz niepewnych produktów.

rehabilitacja w luboniu http://www.fizjo-forma.pl/rehabilitacja.html sprawdź naszą dokładną ofertę wózki elektryczne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *