Zdrowy układ pokarmowy

szkoła masażu Warszawa

W dzisiejszych czasach w telewizji i w innych mediach dominują reklamy leków. Niektórzy ludzie, chcąc zachować zdrowie, spożywają ich nadmierne ilości, nie robiąc jednocześnie nic więcej dla dobra swojego organizmu.

Kiedy na przykład systematycznie odczuwamy dolegliwości żołądkowe czy jelitowe i jedynym środkiem zaradczym, który stosujemy, są medykamenty, to raczej nie uda nam się doprowadzić do porządku swojego przewodu pokarmowego. Owszem, lekarstwa pomogą nam uśmierzyć ból i mogą poprawić ogólny stan naszego organizmu, jednak konieczne jest również podjęcie innych działań.

Dolegliwości żołądkowe i jelitowe mogą mieć bardzo różne przyczyny. Nawet jeśli praktycznie w ogóle nam one nie dokuczają, to i tak powinniśmy dbać o nasz przewód pokarmowy. Podstawą jest tutaj właściwa dieta.

Pamiętajmy więc o racjonalnym żywieniu oraz pewnej systematyce, czyli o regularnym spożywaniu posiłków. Nie można również jeść bezpośrednio przed snem, ponieważ cały nasz organizm powinien w nocy odpoczywać, a przewód pokarmowy nie jest żadnym wyjątkiem.
Dolegliwości żołądkowe oraz jelitowe to często również skutek nadmiernych stresów. Przez nerwy nierzadko jemy zbyt wiele albo przeciwnie, nie jemy nic. W miarę możliwości, ograniczajmy więc stresowe sytuacje w naszym życiu, jeśli chcemy być zdrowi i nie narzekać ba bóle brzucha.

http://wakcynologia.net.pl/uklad-odpornosciowy/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *